O firmie

Alcaplast został założony w 1998 roku jako rodzinna czeska firma. Obecnie ma 11 filii za granicą i eksportuje do ponad 70 krajów. Jest największym producentem urządzeń sanitarnych w Europie Środkowej i Wschodniej, produkując na ponad 60 000m2- 600 produktów : zawory, syfony, odpływy, moduły, kratki, deski sedesowe i inne produkty.

Alcaplast rozwija się szybko dzięki wysokiej jakości i atrakcyjnym produktom Alca Premium, które firma zaprojektowała i otrzymała za nie szereg nagród, takich jak: Red Dot Award 2014 za kolekcję przycisków FLAT lub iF Design Award 2018 za bezdotykowe przyciski NIGHT LIGHT.

Po raz trzeci z rzędu firma obroniła swoją pozycję wśród 100 najlepszych czeskich firm, w konkursie Czech 100 Best. W 2019 r właściciele Alcaplast - Radka Prokopová i František Fabičovic - zdobyli prestiżową nagrodę EY Przedsiębiorca roku 2018 w Czechach.

Produkty Alcaplast znajdują zastosowanie zarówno w nowych budynkach, jak i w rekonstrukcjach. Dział techniczny Alcaplast , kładzie duży nacisk na niezawodność produktów. Wszystkie produkty Alcaplast przed opuszczeniem zakładu w Breclaviu, są testowane pod względem jakości.

Celem Alcaplast jest tworzenie produktów, które działają niezawodnie, spełniają wymagania klientów i podnoszą jakość życia.

Alcaplast jest jednym z partnerów Stowarzyszenia Profesjonalnych Hurtowników w Czechach.

05

vzor foto o nas 2
vzor foto o nas 3
vzor foto o nas 4