Alcaplast stawia na przyszłość, która leży w BIM. W wielu krajach Unii Europejskiej, przy zamówieniach na prace budowlane,które finansuje się z budżetów zamówień publicznych korzystanie z obiektów BIM, jest obecnie koniecznością. Czechy dołączą do nich w 2022 roku.

W związku z tym, Alcaplast postanowił ułatwić pracę z BIM. Stworzyliśmy wtyczki Revit i Archicad, które pozwalają jeszcze szybciej umieszczać nasze obiekty BIM w projektach. Wtyczki plug-in do naszej produktowej bazy danych , zapewniają 100% aktualizacji danych w czasie rzeczywistym.

Projektanci lub architekci, którzy pobierają nasze obiekty BIM, nie muszą szczegółowo znać wszystkich produktów Alcaplast. Mogą z łatwością pracować z nimi i dostosowywać je do projektu, nad którym pracują. BIM jest również potężnym narzędziem i argumentem w przedstawianiu proponowanych produktów inwestorowi.

Niewątpliwą zaletą BIM, jest mozliwość wspólnej pracy kilku osób nad jednym projektem. Dzięki temu wszyscy mają dostęp do projektu 3D i ważnych informacji o produkcie w jednym dokumencie.

Więcej informacji na temat obiektów i wtyczek BIM Alcaplast można znaleźć na stronie www.alcaplast.com/bim.