Firma Alcaplast utrzymuje swoją pozycję wśród setek najbardziej popularnych czeskich firm. W prestiżowym „Czeskich100 Najlepszych” zajęła, fantastyczne 81 miejsce. Celem tej imprezy jest podkreślenie i docenienie czeskich firm, które mogą się poszczycić swoimi wynikami.

Uroczystość odbyła się w piątek 30 listopada 2018 roku, w Sali Hiszpańskiej na Zamku Praskim. Właściciele firmy Radka Prokopová i František Fabičovic byli obecni podczas uroczystej gali.
"Cieszę się, że ponownie otrzymałem tę nagrodę, bardzo mnie to cieszy. Po raz kolejny zapewniliśmy nie tylko sobie, ale także ogółowi społeczeństwa, że ​​mamy długoterminowe stabilne wyniki w naszym rozwijającym się biznesie "- powiedział dyrektor generalny Frantisek Fabicovic

Po raz 23 firma Comenius zorganizowała „Czeskich100 Najlepszych”. Trzy najlepsze miejsca należały do : Škoda Auto, ČEZ i Agrofert.
Jedynym kryterium przy ocenie firm, jest liczba nominacji przez wybranych ekspertów. Należy spełnić trzy główne warunki udziału w konkursie: firma musi płacić podatki i być zarejestrowana w Republice Czeskiej, zatrudniać co najmniej 20 pracowników, a jej obroty muszą wynosić co najmniej 30 milionów CZK w ciągu ostatnich 12 miesięcy