Czternasty konkurs „EY Przedsiębiorca Roku Południowo-Morawskiego“ wyłonił swoich zwycięzców. Za najbardziej prestiżowych przedsiębiorców uznano Radkę Prokopová i Františka Fabičovic, właścicieli firmy Alcaplast w Breclav, największego producenta urządzeń sanitarnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wyniki regionalnej rundy międzynarodowego konkursu, zostały ogłoszone przez organizatorów we wtorek, 19 lutego, w Brnie. Mają one na celu znalezienie najlepszych przedsiębiorców i zmotywować kolejne pokolenia.

"Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa w tak prestiżowym konkursie i mamy nadzieję, że nasza praca będzie nadal motywować początkujących przedsiębiorców do realizacji ich marzeń. Przedsiębiorczość nie zawsze jest prosta, ale sukcesy są tego warte - powiedziała Radka Prokopová, członek zarządu i współwłaścicielka firmy.“

Indywidualni sędziowie na podstawie zgłoszonych wcześniej nominacji, wyłonili jury składające się głównie ze zwycięzców z poprzednich lat .W szczególności przedsiębiorcza historia, uczciwość i innowacyjność decydowały przy selekcji kandydatów. Zwycięzca konkursu „EY Przedsiębiorca Roku“ reprezentował będzie Republikę Czeską w Światowym Finale Monte Carlo.

Foto: Václav Šálek