Najbardziej prestiżowy konkurs przedsiębiorców EY Przedsiębiorca w 2018 roku dobiegł końca. Zwycięzcami zostali właściciele firmy Alcaplast Radka Prokopová a František Fabičovic, którzy wygrali w rundzie regionalnej i zostali przedsiębiorcami regionu Morawskiego. Główne nagrody wręczono podczas uroczystości we wtorek, 5 marca, w Zofinie w Pradze.

"Bycie najlepszymi przedsiębiorcami republiki jest dla nas wielkim zaszczytem i cenimy to bardzo. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za wsparcie i mamy nadzieję, że nasza praca będzie nadal wysokiej jakości, nie tylko w dziedzinie techniki sanitarnej”, powiedziała zadowolona Radka Prokopová członek zarządu Alcaplast, która wraz z mężem będzie reprezentowała Republikę Czeską w finałach światowych w Monte Carlo.

Kandydaci indywidualni wybrani jako jury do konkursu, składają się głównie z laureatów poprzednich lat. Najważniejszym czynnikiem przy selekcji kandydatów była historia przedsiębiorczości, innowacyjność, uczciwość i międzynarodowe osiągnięcia.